STOP VÁLCE!

Demonstrace proti válce

10. 12., 17:00, Palachovo náměstí

15. 12., 15:00, Palachovo náměstí

 

Platforma Stop válce!

svolává na sobotu 15. 12. 2001 od 15h na Palachovo náměstí v Praze

demonstraci proti válce:

Stop válce! 
Válka terorismus nezastaví!

Bushova a Blairova „válka proti terorismu“ přináší každodenně desítky nevinných obětí a prohlubuje utrpení obyčejných Afghánců.

V této válce nejde ani tak o boj proti terorismu jako spíše o prestiž a mocenské postavení USA ve strategické oblasti Středního východu a Střední Asie, bohatých na ropu a zemní plyn.

Válečné tažení je zneužíváno vládami „protiteroristické koalice“ k omezování demokratických a občanských práv, proti všem kritickým hlasům, zejména proti sílícímu antiglobalizačnímu hnutí. S pomocí médií sílí hysterie a nálady proti Arabům a muslimům.

USA nemají žádné právo zasahovat v Afghánistánu. Vypořádání se s režimem Talibanu a s organizací Al Kajdá musí být věcí afghánského lidu.

Solidarizujeme s protiválečnými protesty po celém světě a připojujeme se k nim.

Vy, kdož jste nepodlehli oficiální propagandě, válečné hysterii ani lhostejnosti, připojte se k akcím protiválečného hnutí!

Platforma Stop válce!

 

Demonstraci již nyní podporují  mimo KSM Socialistická organizace pracujících, Revo, Hnutí za spravedlivou společnost a lásku k bližním, Humanistické hnutí, Socialistická Solidarita a Socialistická alternativa Budoucnost